Jakou roli hrají v životě záměry

Hedvika

Rubrika Nezařazené Přidáno

Pokud jste si četli mé články, narazili jste na slova záměr – cíl.

Proč je tak důležité nastavovat záměry – cíle?

Co myslíte?:-)

Abychom věděli, co chceme a kam směřujeme:-)

Vypadá to strašně jednoduše, ale opravdu plno klientů vůbec neví, co chtějí. Co nechtějí to ví naprosto přesně. Pak se jim život odvíjí dle podvědomých vzorců, o kterých nemají ani tušení a diví se proč se jim to děje.

Např. dáme si Novoroční předsevzetí, že budeme každý den cvičit, všichni to známe:-).

Po pár týdnech zjistíme, že to byla velká ambice a stáhneme to na „ stačí aspoň 3x týdně“:-) A nakonec se nato vykašleme, protože hledáme výmluvy, proč necvičit:-) Skončí to tím, že si řekneme „Celý rok bude na nic a zase nezhubnu“.

Co myslíte, jak to dopadne? Přesně tak jak jste si to nadefinovali:-)

 

Důležité je vědět toto:

Pokud si stanovujeme záměr, cíl- je to jedno jestli se jedná o jednorázový záměr – udělám zkoušku, pojedu k moři, nebo potkám pravého partnera atd., nebo životní záměr typu – žiji šťastně, mám rodinu, skvělou práci, nebo roční záměr čeho chceme v tomto roce dosáhnout… princip je stejný. Nenaplníme ho, dokud o tom nebudeme pevně přesvědčení, že to tak je!

Dosáhneme toho tak, že veškeré negace proč toho nemůžeme dosáhnout se vyřeší v příčině – tzn. v dětství, kde to vzniklo.( nechce se mi, nic nedokážu, stejně u toho nevydržím, nemá to cenu atd). Každý máme své originální strašáky:-)

Zkusím to vysvětlit na příkladu, který známe všichni:

Jedete z bodu A do bodu B a vůbec Vás nenapadne, proč byste tam nemohli dojet. Ať se jedná o výlet, cestu do práce nebo dovolenou. Vždy víte, že tam dojedete. A pokud vás v tom něco brzdí, nebo se vám cesta komplikuje, jsou za tím negativní programy (poznáte to tak, že u toho máte nepříjemný pocit).

Ale pokud to máte čisté, vůbec vás nenapadne, že byste se do žádaného cíle nedostali. A takto je to i s ostatními záměry. Pokud budeme mít čistý záměr – tzn. nic nám v tom nebude bránit, dosáhneme ho co nejrychleji. Čím více negací  – tím pomalejší posun k cíli.

Nejvyšší cíl jakého můžete dosáhnout je , že nebudete potřebovat nastavovat žádné záměry ani cíle a přesto víte, že se děje to nejlepší:-) Necháváte vše přirozeně plynout, jste ve stavu flow.

Není to motivační?:-)